Jak wybrać idealny bukiet ślubny?

13.4.2022

Twoje wesele zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie wiesz jaki bukiet ślubny wybrać? Floryści oferują różnego rodzaju wiązanki ślubne. Panny Młode mają możliwość wyboru formy, dodatków oraz gatunków kwiatów. Bukiet ślubny powinien być dopasowany przede wszystkim do sukni ślubnej,  ale i wymagań Panny Młodej. 

Kwiaty do bukietu ślubnego

Dodatki na uroczystości ślubnej odgrywają bardzo ważną rolę. Rodzaje dostępnych kwiatów, zmieniają się wraz z porą roku. Największy wybór i różnorodność kwiatów pojawia się w sezonie wiosna/lato. W tym czasie królują m.in. piwonie, róże, stokrotki, dalie, goździki, hortensje. Z kolei w sezonie jesień/zima świetnie sprawdzą się wrzosy, zawilce, jaskry, tawułki oraz kalie. Każdy bukiet okolicznościowy można ocieplić dodatkami. Z białą suknią wszystkie kolory kwiatów będą się komponowały efektywnie. Należy mieć również na uwadze, że nie każdy rodzaj kwiatów będzie dostępny o określonej porze roku. Dlatego warto wcześniej zorientować się jaka roślinność króluje w tym czasie w branży ślubnej. 

Idealny bukiet na wesele

Perfekcyjny bukiet ślubny powinien być dobrany w sposób indywidualny do upodobań klientki. Personalizowane bukiety są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Aby dobrać odpowiednią kompozycję należy uwzględnić: typ urody, krój sukni, dodatki biżuteryjne, porę roku, miejsce i klimat uroczystości oraz preferencje  kolorystyczne Pani Młodej. Profesjonalni floryści chcą sprostać oczekiwaniom Panien Młodych i przed wykonaniem idealnego bukietu, przeprowadzają wstępny wywiad. Dzięki nauce w Żaku całkowicie za darmo możesz się nauczyć jak tworzy się bukiety okolicznościowe.

Oryginalne bukiety ślubne

Róże angielskie są zawsze w modzie dlatego, wielu florystów stawia na kompozycje wykonane właśnie z tych kwiatów. Klasyczne bukiety kwiatowe tworzone z róż są bardzo eleganckie i ponadczasowe. Hitem tego roku są wiązanki stylizowane w formie asymetrycznej, rustykalnej i kaskadowej. W 2022 roku Panny Młode najczęściej sięgają po bukiety złożone z kwiatów polnych. Prosty i stylowy bukiet ślubny sprawdzi się idealnie w przypadku motywu ślubnego w stylu boho. Wybierając kompozycje ślubną należy także pamiętać o butonierce dla Pana Młodego. Aby ozdoby kwiatowe były spójne, warto wybrać kwiaty o takiej samej kolorystyce i rodzaju co te w bukiecie  Panny Młodej. Wiele kobiet coraz częściej odchodzi od klasycznego welonu, na rzecz wianka z żywych kwiatów, który dodaje lekkości i nowoczesności. To kolejna szansa dla florysty, który może stworzyć perfekcyjną, żywą ozdobę.

Mały czy duży bukiet ślubny?

Aby dobrać odpowiednią wielkość wiązanki ślubnej należy uwzględnić figurę oraz wzrost Panny Młodej. Panie o drobniejszej sylwetce powinny wybrać skromniejszy bukiet, by nie skracał sylwetki. Natomiast dla kobiet, które są wysokie i posiadają pełne kształty, idealnie będzie wyglądał większy bukiet. Bogate i asymetryczne kompozycje będą wyglądały zjawiskowo, a przy okazji wyszczuplą i poprawią sylwetkę. Pamiętajcie, że ostateczną decyzję odnośnie do kształtu, wielkości i kolorystyki podejmują Panny Młode dlatego, że bukiet ślubny musi spełniać oczekiwania w tym najważniejszym dla nich dniu.

 

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00