• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Perfekcyjne ciało na lato/lata. Jak dietą i ćwiczeniami osiągnąć wymarzone beach body

Perfekcyjne ciało na lato/lata. Jak dietą i ćwiczeniami osiągnąć wymarzone beach body

#żakporady

17.2.2022

Wzorcowa sylwetka, wprawiająca nas i wszystkich dookoła w zachwyt, to marzenie wielu ludzi. Niektórzy chcą tylko zrobić glow-up na lato, by pokazać się w świetnej formie w bikini na plaży, a innym zależy na stałym trzymaniu świetnej linii. Niezależnie od tego, jakie są Twoje oczekiwania w tym zakresie, istnieje pewien wzór uniwersalnych zasad, które pomagają w osiągnięciu wymarzonego efektu.

Po pierwsze – wyznacz sobie cel

Na początek musisz zdecydować, czy dążysz tylko do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, czy też chcesz wyrzeźbić ciało i uwydatnić widoczność mięśni. Jest to istotne, ponieważ w pierwszym przypadku codzienne i intensywne ćwiczenia mogą się okazać niepotrzebne, a w drugim zaś – samą dietą nic nie zdziałasz. Określenie celu jest bardzo istotne podczas wyboru ścieżki i metod, którymi będziesz dążyć do osiągnięcia wymarzonego rezultatu.

Po drugie – zadbaj o dietę

Po określeniu celu, musisz dostosować do niego odpowiednią dietę. Najlepiej  skorzystać z usług dietetyka lub samemu poznać podstawy tej dziedziny (np. dzięki kursowi w Żaku - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness), a następnie zdecydować, czy chcesz utrzymać stałą wagę, przejść na redukcję, a może na budowanie masy. Dietę można dobierać  pod różne  kryteria, ale jeśli chodzi o kształtowanie sylwetki, to te wymienione powyżej są najważniejsze.

Po trzecie – pij dużo wody

Sama dieta nie wystarczy. Musisz dbać o odpowiednie nawodnienie. Woda jest nie tylko niezbędnym do przeżycia składnikiem, ale również bardzo ważnym czynnikiem, wpływającym na nasze samopoczucie oraz wygląd fizyczny. Odpowiednie nawodnienie pozwoli Ci na zwiększenie wydajności, zmniejszenie widoczności cellulitu oraz lepszą wydajność procesów myślowych. Minimum 2 litry wody dziennie to odpowiednia ilość dla osób, które marzą o świetnym ciele.

Po czwarte – zacznij się ruszać

Dzięki diecie możesz schudnąć lub przytyć, jednak pamiętaj że nie ma ona samodzielnego wpływu na mięśnie. W zależności od efektu, jakiego oczekujesz, możesz postawić na różne sposoby treningu. Jeśli chcesz  zadbać o  szczupłą figurę, to wystarczą lekkie ćwiczenia aerobowe lub kondycyjne kilka razy w tygodniu. Postaw  np. na bieganie, aerobik lub taniec. Jeżeli jednak marzysz o sześciopaku, to bez treningów z obciążeniem możesz o nim zapomnieć! W przypadku cięższego wysiłku warto pomyśleć o korzystaniu z usług dobrego trenera personalnego, który pomoże Ci się lepiej i szybciej rozwinąć, a co za tym idzie – wyrobić idealne ciało. Jeżeli sam marzysz o byciu trenerem to zapoznaj się z programem naszego rocznego kursu - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness. Wiele programów treningowych można  znaleźć w internecie, ale bez odpowiedniej wiedzy łatwo jest wykonywać ćwiczenia  niepoprawnie i wyrządzić tym więcej szkody, niż pożytku.

Po piąte – nie odpuszczaj

W drodze do osiągnięcia swojego celu bardzo łatwo jest się poddać. Ćwiczenia i trzymanie się diety bywają ciężkie, dlatego warto zadbać o odpowiednią motywację i nie odpuszczać. Oczywiście raz na jakiś czas można sobie pozwolić na cheat-day, ale musimy pilnować, aby nie zamienił się od w cheat-days, a potem w cheat-weeks… Systematyczność i silna wola są bardzo ważne, niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać efekt tylko na lato, czy stale widzieć w lustrze wymarzoną wersję siebie.

Jak uzyskać idealną sylwetkę?

Piękne ciało to w głównej mierze kwestia przestrzegania tych pięciu zasad. Ważne jest to, że działają one w symbiozie i przestrzeganie tylko kilku z nich najprawdopodobniej przyniesie mierny efekt. Przed rozpoczęciem procesu dbania o sylwetkę, koniecznie zadbaj o swoją psychikę i przygotuj ją, by robić wszystko z pozytywnym nastawieniem – wtedy uzyskasz najlepsze efekty swojej pracy!

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00