• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Trendy w stylizacji paznokci na 2023. Jakie paznokcie będą modne w tym roku?

Trendy w stylizacji paznokci na 2023. Jakie paznokcie będą modne w tym roku?

#żakporady

28.8.2023

Branża manicure coraz prężniej i szybciej się rozwija, czego efektem jest coroczna zmiana trendów i najnowszych oraz najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które będą gościły na paznokciach klientów z całego świata. Każdego roku technologia stylizacji paznokci ewoluuje, dając stylistom nieskończone możliwości tworzenia nie tylko funkcjonalnego, codziennego manicure, ale również małych dzieł sztuki na płytce. A jakie są trendy w stylizacji paznokci w 2023 roku? Poznaj 5 propozycji na modne paznokcie.

1. Speckled nails – modne paznokcie na co dzień

Manicure w stylu speckled nails przypomina swoim nieregularnym nakrapianiem wygląd przepiórczego jajka. Celem jest osiągnięcie efektu przypadkowo rozproszonych, nieidealnych malutkich plamek. Wzór może pokrywać cały paznokieć bądź stanowić mały element całej stylizacji. Nie bój się pod kropki wybrać jakiegoś szalonego koloru!

2. Swirl nails – trend stylizacji paznokci w stylu retro

Swirls nails to perfekcyjne rozwiązanie dla fanów retro stylistyki. Ten trend w stylizacji panzokci polega na malowaniu na płytce różnokolorowych fal będących uosobieniem duszy lat 70. Kolorystyka jest całkowicie dowolna, jednak, jeśli chcesz nawiązać do dawnych czasów, to postaw na przygaszone odcienie pomarańczy, czerwieni, brązu czy żółtego.

3. Baby boomer – współczesny french manicure

Jednymi z najmodniejszych paznokci 2023 roku są zdecydowanie te ze zdobieniem baby boomer. To manicure ombre, czyli taki, w którym subtelny, pudrowy róż przechodzi delikatnie od nasady paznokci w biel. Na środku płytki barwy lekko się przenikają, aż przy wolnym brzegu wyłania się biały kolor. To idealne zdobienie dla miłośniczek delikatnych, a przy tym modnych paznokci na każdą okazję – również na ślub!

4. Clean girls aesthetic – naturalne modne paznokcie

Estetyka clean girl stawia na naturalność, minimalizm oraz zdrowy wygląd paznokci. To trend w manicure, który można porównać do make-upu w stylu „no make-up” – zdobienie jest, a jakby go nie było. Wykorzystuje się w nim kolory maksymalnie zbliżone do naturalnej barwy płytki paznokcia, a więc pudrowy, lekko cielisty róż oraz mleczną biel. W efekcie paznokcie mają wyglądać tak, jak gdyby były muśnięte wyłącznie odżywką.

5. Yin & Yang – zawsze modne paznokcie

Ten motyw przewija się w modzie od wielu lat, ponieważ jest nawiązaniem do tradycyjnych symboli, a sam wzór go reprezentujący – niezwykle estetyczny. Yin&Yang w 2023 roku funkcjonuje w formie małego namalowanego ozdobnika lub gotowej naklejki, ale także jako samodzielnego motywu na całej płytce paznokcia. Często symbol yin&yang widnieje tylko na jednym z palców lub samym wolnym brzegu, a pozostałe paznokcie/część płytki zdobią kolory wykorzystane w motywie przewodnim. Co więcej, stosowana jest już nie tylko klasyczna dla yin&yang czerń i biel, ale też wiele różnych kolorów – głównie pudrowych lub neonowych.

Bądź na bieżąco z trendami jako profesjonalna stylistka paznokci

Chcesz poznać w praktyce aktualne trendy w stylizacji paznokci i nauczyć się samodzielnego manicure lub zacząć zarabiać na swojej pasji? Sprawdź zatem nasz roczny kurs Stylistka paznokci! To zaledwie 140 godzin nauki zaocznej, czyli weekendowej, w efekcie której nauczyć się wykonywać profesjonalne zdobienia. Dowiesz się, jak dbać o paznokcie klientek (lub swoje i swoich bliskich) oraz w jaki sposób stworzyć estetyczne, równe i zachwycające zdobienie. Poznasz zarówno najprostsze mani, jak i bardziej skomplikowane stylizacje z wykorzystaniem akrylu, żelu i hybrydy. Włącznie z przedłużeniami! Ten szybki kurs pozwoli Ci poznać pracę stylistki paznokci od podstaw.

A ile zarabia stylistka paznokci – czy to kierunek zawodowy, który warto objąć? Zdecydowanie tak! Zgodnie z danymi Sedlak & Sedlak wskazanymi na stronie wynagrodzenia.pl, manicurzystka może zarabiać od 3600 do 5200 zł brutto. Warto przy tym wiedzieć, że aż ¼ stylistek zarabia powyżej 5200 zł miesięcznie!

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00