• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • PHP i MySQL - ucz się programowania ze szkołą Żak

PHP i MySQL - ucz się programowania ze szkołą Żak

31.1.2022

Programiści mają coraz więcej pracy – to zdecydowanie zawód przyszłości. Jednak żeby zacząć swoją przygodę z programowaniem, wcale nie trzeba kończyć studiów informatycznych. Wszystkiego można nauczyć się na kursie online.

Programowanie to dla ciebie czarna magia? Wcale nie musi tak być. Można się z nim zapoznać i nauczyć go w dość krótkim czasie. Kurs PHP od podstaw trwa jedynie 20 godzin. Tyle czasu potrzebujesz, by poznać podstawy programowania w tym języku. Dzięki temu możesz zmienić pracę lub zdobyć umiejętności potrzebne w obecnej. Sprawdź jakie kursy programowania oferują szkoły Żak i zapisz się już dziś!

Programowanie w PHP

PHP to interpretowany, skryptowy język programowania. Został stworzony do generowania stron internetowych oraz budowania w czasie rzeczywistym aplikacji webowych. Powszechnie kojarzy się go z generowaniem kodu stron www z wykorzystaniem odpowiedzi z baz danych. Jest także, wraz z serwerem baz danych MySQL,  elementem platformy AMP, której celem jest maksymalne przyspieszenie dostępu użytkownika do odpowiednio sformatowanej treści. Najczęściej wykorzystuje się go do: tworzenia skryptów po stronie serwera www oraz do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, do pisania programów w trybie graficznym.

Skrypty napisane w języku PHP są umieszczane w plikach tekstowych (wraz z kodem HTML/XHTML) i dlatego jest on zbliżony do już rzadziej stosowanego mechanizmu Server Side Includes. Ma modułową budowę, dzięki czemu istnieje możliwość programowania samodzielnych aplikacji z interfejsem graficznym. PHP daje możliwość współpracy z różnymi źródłami danych (np. plikami tekstowymi, dokumentami XML czy serwisami www). W składni języka PHP są elementy znane z języka C/C++, Java i Perl.

Na skutek używania PHP strony internetowe nie są już statycznymi strukturami, w których trzeba było dokonywać ręcznych modyfikacji – obecnie są dynamiczne – witryna samodzielnie odświeża swoją zawartość i dostosowuje wygląd na podstawie danych.

Oczywiście PHP nie stanowi jedynego elementu kodu stron, ale jest powszechnie wykorzystywany. I został stworzony w 1994 roku, to dziś nadal jest często wykorzystywany przez twórców stron internetowych.

Jak nauczyć się programować w PHP? Wystarczy zapisać się na kurs programowania w szkole Żak.

SQL

A czym jest SQL? To skrót od Structured Query Language, czyli język zapytań wykorzystywany w każdej relacyjnej bazie danych. Jest to język deklaratywny – decyzję o sposobie przechowywania i pobierania danych pozostawia się systemowi zarządzania bazą danych. Dzięki niemu można wykonywać operacje na bazach danych (pobieranie informacji, wstawianie danych do tabel, tworzenie struktury bazy danych itp.). Powstał w latach 70-tych XX wieku w firmie IBM, a jako pierwsza użyła go komercyjnie firma Oracle. Dziś język SQL jest nadal rozwijany i dlatego posiada coraz nowsze funkcje.

Jest to kluczowy język programowania bazy danych w aplikacjach biznesowych. Właściwie każda aplikacja korzystająca z jakiejś bazy danych wykorzystuje ten język programowania. Jego znajomość jest konieczna do tworzenia dodatkowych raportów do systemów CRM/ERP.

Również tego języka można nauczyć się na kursie w szkole Żak.

Kurs podstaw programowania w PHP (tworzenie stron)

Kurs ten trwa 20 godzin i odbywa się w trybie online. Koszt uczestnictwa to 599 zł. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEiN oraz certyfikat szkoły. Jest skierowany do osób, które znają zagadnienia z kursu tworzenia serwisów www dla początkujących – jest to kontynuacja nauki.

Program nauczania obejmuje m.in. zagadnienia takie jak: podstawy programowania w języku PHP na przykładzie wykorzystania w tworzeniu aktywnych stron www, tworzenie, zapis, odczyt, przechowywanie treści w plikach (bez baz danych). Po ukończeniu kursu uczestnik potrafi samodzielnie tworzyć interaktywne strony internetowe.

Więcej informacji na temat kursu PHP można znaleźć na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/podstawy-programowania-w-php-przy-tworzeniu-interakcyjnych-stron-internetowych--online-.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00