• Start  »  
 • Aktualności  »  
 • Pracujesz z dziećmi? Podnieś swoje kwalifikacje dzięki kursom online w szkole Żak!

Pracujesz z dziećmi? Podnieś swoje kwalifikacje dzięki kursom online w szkole Żak!

Postaw na rozwój i nowe umiejętności

12.1.2021

Myślisz o pracy z dziećmi? A może pracujesz już w przedszkolu lub klubie dziecięcym? Niezależnie od odpowiedzi powinieneś się zapoznać z ofertą kursów, dzięki którym rozpoczniesz pracę lub podniesiesz swoje kwalifikacje. Żeby ukończyć taki kurs, wcale nie trzeba wychodzić z domu. Szkolenia online to wygodna forma kształcenia, zwłaszcza teraz w dobie pandemii.

Kursy internetowe cały czas zyskują na popularności. W dobie pandemii jeszcze więcej osób decyduje się na tę formę kształcenia. Bogata oferta szkoły Żak pozwala na wybór kursów online z bardzo wielu dziedzin. Znajdziemy tu także kursy wspomagające edukację/opiekę nad najmłodszymi. Osoby, które pracują z dziećmi w przedszkolach i żłobkach, dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym na takich szkoleniach, mogą zapewnić swoim podopiecznym lepszą jakość opieki. Lepsze kwalifikacje często wiążą się także z wyższymi zarobkami.

Poza tym ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z 4.02.2011 roku wprowadziła rozszerzenie zadań, które muszą wykonywać osoby pracujące z małymi dziećmi o działania wychowawcze i edukacyjne. Przez to nawet ci, którzy pracują w przedszkolu czy żłobku już od wielu lat muszą się dokształcić.

Obecnie istnieje wiele nowatorskich metod pracy z małymi dziećmi, które warto poznać, a potem stosować w praktyce. Dzięki nim zajęcia są ciekawsze i bardziej angażują podopiecznych, a co za tym idzie ich rozwój przebiega sprawniej i lepiej. Szczególnie ważne są wszelkie kreatywne metody związane z ruchem, sensoryką, muzykoterapią, rytmiką, plastyką itp.

Możliwości dokształcania są naprawdę spore. Pracodawca, dzieci oraz ich rodzice na pewno docenią dokształcających się opiekunów i nauczycieli przedszkolnych.

Kursy online z certyfikatem

Po ukończeniu szkolenia online w szkole Żak otrzymuje się dwa dokumenty – zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat. Dzięki temu zyskujesz potwierdzenie, które możesz umieścić w CV lub zaprezentować swojemu pracodawcy. Dlaczego warto zapisać się na kurs online? Z kilku powodów, z których najważniejsze to wygoda oraz nowoczesna forma. E-learning to komfort, gdyż można uczestniczyć w kursie bez wychodzenia z domu, bez względu na miejsce zamieszkania. Do nauki wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu (dobra jakość połączenia i odpowiednia prędkość łącza), a nawet smartfon, przeglądarka internetowa oraz mikrofon i słuchawki.  Poza tym należy mieć ukończone 18 lat. Zdobywanie nowych kwalifikacji jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz.

Inne zalety nauki online to większa elastyczność, przystępne ceny kursów internetowych oraz lepsze przyswajanie wiedzy na własnych warunkach.

Wśród szkoleń online, które okażą się pomocne w pracy z małymi dziećmi znaleźć można m.in. kursy z zakresu: wspomagania rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych, animacji zabaw i gier, kurs pomocy nauczyciela przedszkola czy opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym.

Kurs wspomaganie rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych

Kurs ten jest adresowany przede wszystkim do nauczycieli. Może się jednakże przydać także i rodzicom, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym. Jeżeli jesteś, w którejś z powyższych grup to powinieneś się zapisać na praktyczny kurs online w szkole Żak. Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: etapy rozwoju mowy dziecka, najczęstsze problemy, błędy i trudności w nabywaniu języka przez dzieci, wspomaganie/ profilaktyka rozwoju mowy dzieci, strategie postępowania u dzieci z trudnościami w nabywaniu języka oraz zagrożonych wadami artykulacyjnymi, propozycje ćwiczeń indywidualnych i grupowych oraz wspólne tworzenie pomocy dydaktyczno-terapeutycznych.

Kurs trwa 16 godzin i kosztuje 299 zł. Szczegółowe informacje o tym szkoleniu online znajdziesz na stronie szkoły Żak: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/wspomaganie-rozwoju-mowy-i-jezyka-u-dzieci-przedszkolnych--online.

Kurs pomoc nauczyciela przedszkola

Ten kurs internetowy może Cię zainteresować, jeżeli zastanawiałeś się nad rozpoczęciem pracy w charakterze asystenta nauczyciela w przedszkolu. Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: podstawy prawne działalności przedszkola, prawa, obowiązki i statut pomocy nauczyciela przedszkola, podstawy psychologii i pedagogiki, wychowanie i opieka nad dzieckiem, zasady bezpieczeństwa podczas pracy z dziećmi (w tym w nagłych wypadkach), udzielanie pierwszej pomocy najmłodszym, elementy edukacji matematycznej, polonistycznej, literatury dziecięcej, animacji teatralnej, potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym, psychologiczne aspekty pracy, metody pracy z dziećmi, w tym kreatywne organizowanie czasu.

Kurs pomoc nauczyciela przedszkola online trwa 130 godzin i kosztuje 799 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs---pomoc-nauczyciela-przedszkola--online-.

Kurs opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Ten kurs online powinien Cię zainteresować szczególnie, jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie w żłobku lub tzw. klubie dziecięcym. To także szansa na uzupełnienie kwalifikacji, dla osób już pracujących w wymienionych powyżej miejscach, którzy nie posiadają wymaganych szkoleń i muszą zdobyć odpowiednie umiejętności. Celem szkolenia jest zapoznanie z kompetencjami opiekuna, nabycie umiejętności opieki nad małymi dziećmi (do lat 3) i odbycie praktyk zawodowych. Program obejmuje zagadnienia takie jak:

 •   psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki: adaptacja jako rezultat rozwoju, przebieg rozwoju jednostki w cyklu życia, uwarunkowania procesu rozwoju jednostki, rola środowiska oraz predyspozycji genetycznych, czynniki wsparcia i zagrożeń, krytyczne etapy rozwojowe, osiągnięcia rozwojowe w poszczególnych etapach życia jednostki;

 •   rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa: zadania rozwojowe w okresie niemowlęcym i poniemowlęcym, aspekty rozwoju dziecka, źródła szans i zagrożeń dla rozwoju dziecka w wieku do lat 3, neurologiczne podstawy rozwoju dziecka, mechanizmy rozwoju dziecka;

 • stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka: rozpoznawanie potrzeb życiowych dziecka, planowanie i dokumentowanie rozwoju dziecka w codziennych sytuacjach, kreowanie przedmiotowego i społecznego środowiska rozwoju dziecka, opieka pielęgnacyjna i zdrowotna nad dzieckiem, prawidłowo i nieprawidłowo rozwijającym się, zabawa jako podstawowa funkcja aktywności dziecka, wprowadzenie dziecka w kulturę, budowanie relacji społecznych z dzieckiem, rodzicami, lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za rozwój dziecka;

 • kompetencje opiekuna dziecka: odpowiedzialność prawna opiekuna, podstawy medycyny ratunkowej, przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, umiejętności radzenia sobie ze stresem i rozwiązywanie problemów, emisja głosu;

 • praktyki zawodowe.

Kurs ten trwa 280 godzin, w tym 200 godzin zajęć dydaktycznych i kosztuje 1119 zł. Szczegóły są dostępne na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs---opiekun-w-zlobku-lub-klubie-dzieciecym--online-.

Kurs animator zabaw i gier

Ten kurs online może Cię zainteresować jeżeli myślałeś o pracy na stanowisku animatora gier i zabaw, także w przedszkolach. Program nauczania obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: zajęcia teoretyczne – pojęcie i funkcje czasu wolnego, efektywne wykorzystanie czasu, pojęcie i funkcje animacji czasu wolnego, pojęcie animatora, jego zadania, profil osobowości, cechy, charakterystyka pracy, formy i rodzaje animacji, sztuka komunikowania się, promowanie programu, rozwiązywanie konfliktów, specyfika pracy z osobami w różnym wieku, gry i zabawy - sportowe, integracyjne, muzyczno-ruchowe, plastyczne, zajęcia praktyczne, np. malowanie twarzy, chusta animacyjna, duże bańki mydlane, pierwsza pomoc przedmedyczna.

Kurs trwa 10 godzin i kosztuje 159 zł. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs---animator-zabaw-i-gier--online-.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kursów stacjonarnych oraz kursów online dostępnych na stronie www.zak.edu.pl/oferta-edukacyjna.

 

 

  Partnerzy:

  PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

  801 100 777

  pon – pt: 9.00 - 17.00