Trendy w dekoracji wnętrz 2022

12.1.2022

Ubiegły rok przyniósł branży wnętrzarskiej wiele nowych rozwiązań, dzięki którym dekoratorzy wnętrz mogli kreować pomieszczenia zgodnie z najnowszymi trendami. Zbliżamy się do końcówki sezonu i ze zniecierpliwieniem wyczekujemy tego, co w tej kwestii będzie miał do powiedzenia rok 2022.

Kolory

Jak co roku, Global Aesthetic Center wybrało kolor, który będzie królował w najmodniejszych mieszkaniach. Tym razem został nim „Inspirujący Błękit”, czyli jasny odcień niebieskiego, przywołujący w myślach wspomnienie letniego nieba.  Oprócz „Inspirującego Błękitu” znawcy tematu zachęcają do korzystania z innych barw, kojarzących się z naturą i ziemią. Bez obaw możesz pomyśleć nad pomalowaniem ścian w odcieniach zieleni, wymianą podłogi na rozwiązanie z użyciem drewna o delikatnym kolorycie czy zastosowaniem dodatków o mocnej, lecz nadal naturalnej tonacji (w szczególności warto zwrócić uwagę na barwy ciepłej śliwki).

Wzornictwo

W 2022 roku prym ma wieść wzornictwo proste, lecz sprawiające wrażenie przytulności i domowości. Znów poruszana jest kwestia natury, modne zatem będą motywy kojarzące się fauną i florą, a podstawę będą stanowiły głównie jasne, przyjazne dla oka barwy – przede wszystkim beże, brązy, zielenie i pudrowe odcienie. Pożądana będzie nieperfekcyjność motywów oraz organiczne materiały. Nie pozostawimy też wzorów i rozwiązań ze stylu Scandi, który już od wielu lat gości w naszych domach i mieszkaniach.

Wyposażenie

Nie ma się co oszukiwać – ostatnie miesiące spędzamy głównie w domu. Dlatego dążymy do tego, by czuć się w nim jak najlepiej. Najnowsze trendy dowodzą, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wnętrza ciepłe, przytulne i uspokajające ciało oraz duszę. Dlatego nie bójmy się dodatków, które mają zwiększyć nasz komfort psychofizyczny. Zadbaj o obecność miękkich obić na krzesłach, pomyśl o dodatkowych lampkach, wyjątkowych poduszkach i akcesoriach, które sprawią, że w pomieszczeniu aż chce się przebywać.

W 2022 roku jeszcze bardziej zauważalna będzie tendencja zwiększania ilości roślinności doniczkowej w domach. I dobrze! Rośliny sprawiają, że wnętrze staje się bardziej „żywe”, a przebywanie wśród nich powoduje, że czujemy się spokojniej i łatwiej jest nam się zrelaksować.

Inne trendy

Z biegiem czasu coraz chętniej wybieramy różne rozwiązania, kierując się myślą o ekologii. Ta idea będzie nam towarzyszyła również w przypadku aranżacji wnętrz. Docenimy możliwość przerabiania i odnawiania mebli oraz akcesoriów, nadając im drugie życie, przy okazji oszczędzając trochę pieniędzy. Dzięki temu każdy będzie miał szansę zostać dekoratorem swojego wnętrza. Jeżeli chcesz przekuć swoją pasję w scieżkę kariery to warto się zainteresować kursem w Żaku -https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/dekorator-wnetrz .

Jakie jeszcze trendy  dekorowaniu wnętrz pojawią się w 2022?  Dekoratorzy zwracają uwagę na to, że pożądana w aranżacji będzie emocjonalność i więzi, które w czasach pandemii stały się dla domowników jeszcze ważniejsze. Dlatego podczas projektowania pomieszczeń warto mieć na uwadze stworzenie wnętrza pozwalającego na celebrację drobnych przyjemności, ułatwiających nam funkcjonowanie w przestrzeni.  

Trendy dekoracji wnętrz 2022

Podsumowując, w 2022 roku wystrój mieszkania będzie przywodził na myśl naturę, ciepło, delikatność i emocjonalność. Minimalistyczne wnętrza będą stanowiły wspomnienie przeszłości, gdyż skupimy się na mnogości przyjaznych dla oka dodatków, zwiększających przytulność pomieszczenia. Ciemne przestrzenie zostaną zastąpione świetlistymi i jasnymi barwami, a kolorem roku stanie się „Inspirujący Błękit

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00