• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Kurs manicure – jakie techniki stylizacji paznokci warto znać?

Kurs manicure – jakie techniki stylizacji paznokci warto znać?

Rozwijaj swoje umiejętności z Żakiem

19.7.2021

Jeśli chcesz zostać profesjonalną manikiurzystką, musisz poznać różne techniki wykonywania manicure’u. Metod stylizacji paznokci można nauczyć się na kursach organizowanych w Żaku. Poznaj 3 najpopularniejsze kursy dla manikiurzystek – kurs manicure hybrydowy, kurs paznokci żelowych oraz kurs przedłużania i stylizacji.

Sposobów na zostanie zawodową manikiurzystką jest wiele, a formy kształcenia są różne. Można wybrać kształcenie jednoroczne na kierunku manikiurzystka lub szkołę policealną na kierunku technik usług kosmetycznych. Jednak aby móc zajmować się zawodowo stylizacją paznokci, można również ukończyć krótsze kursy manicure. Jakie techniki warto znać? Polecamy 3 kursy, które przydadzą się w pracy z paznokciami – kurs manicure hybrydowy, kurs paznokci żelowych oraz kurs przedłużania i stylizacji paznokci. Poza tym praktycznie wszystkie znane marki lakierów oferują kursy podstawowe oraz doszkalające – np. kursy z zakresu zdobienia paznokci (tzw. nail art). Dzięki kursom zdobienia paznokci przekonasz się jak tworzyć piękne wzory przykuwające uwagę Twoich klientek.

Kurs manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza usługa wykonywana w salonach kosmetycznych. Klientki uwielbiają ten rodzaj stylizacji paznokci. Zatem jeśli zastanawiasz się jaki kurs manicure zrobić jako pierwszy, odpowiedź jest prosta – naucz się robić hybrydę! Lakier hybrydowy składa się z polimerów zapewniających mu długą trwałość. Poza tym charakteryzuje się intensywną pigmentacją, dzięki czemu kolor jest bardzo wyrazisty. do jego utwardzenia na płytce używa się lamp UV lub UV LED. Daje efekt naturalnych i pięknych paznokci, a przede wszystkim trwałych i za to właśnie jest tak ceniony.

Kurs ten jest przeznaczony dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z lakierami hybrydowymi lub udoskonalić swój warsztat. Program nauczania obejmuje następujące zagadnienia: wskazania i przeciwwskazania do wykonywania zabiegu, anatomia paznokcia, zmiany i choroby paznokcia, omówienie stosowanych preparatów i narzędzi, higiena w salonie – dezynfekcja, sterylizacja, antyseptyka, manicure klasyczny – praca z narzędziami ostrymi, manicure frezarkowy – praca z frezarką, dobór frezów, technika poprawnego usuwania skórek, manicure kombinowany – zastosowanie odpowiednich narzędzi i technik dla perfekcyjnej aplikacji lakieru, usuwanie hybrydy – sposób chemiczny oraz mechaniczny.

Po ukończeniu kursu uczestnik jest w stanie przygotować płytkę paznokcia do manicure’u, nadać paznokciom odpowiedni kształt, precyzyjnie nałożyć lakier oraz usunąć hybrydę.

Tryb nauczania jest stacjonarny, czas trwania wynosi 10 godzin. Cena kursu wynosi 349 zł. Po ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---manicure-hybrydowy.

Kurs paznokci żelowych

Do przedłużania paznokci używa się żelu, akrylu oraz połączenia tych dwóch, czyli akrylożelu. Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu tej techniki. Program nauczania kursu obejmuje następujące zagadnienia: wyposażenie stanowiska pracy, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, zastosowanie omawianych technik, rodzaje preparatów oraz narzędzi do wykonania zabiegu, techniki pracy z żelem i akrylożelem, nauka nakładania form i tipsów i ich prawidłowego obrabiania, nauka nadawania kształtów paznokciom, nakładanie żelu/akrylożelu na naturalną płytkę, przedłużanie paznokci przy zastosowaniu szablonu/formy, uzupełnienie paznokcia, masaż dłoni.

Po ukończeniu kursu uczestnik potrafi przygotować płytkę paznokcia pod żel i akrylożel, pracować z żelem i akrylożelem na naturalnej płytce, nakładać żel i akrylożel na formę i tipsy, nadawać kształt paznokciom oraz uzupełniać paznokcie.

Kurs odbywa się w trybie stacjonarnym i trwa 24 godziny. Cena wynosi 549 zł. Po ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Więcej o tym kursie stylizacji paznokci można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs------przedluzanie-paznokci--zel--akrylozel.

 Kurs stylizacji i przedłużania paznokci

Jest to kurs, który pozwoli na rozpoczęcie przygody ze stylizacją paznokci. Daje możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy potrzebnej w tym zawodzie. Można nauczyć się podstawowych metod dbania o dłonie, ale także technik tworzenia zdobień. Przykładowy program nauczania obejmuje: preparaty używane do pielęgnacji dłoni i paznokci, wyposażenie stanowiska pracy, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych dłoni, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, wykonywanie zabiegów przedłużania paznokci metodą żelową na tipsie i formie, manicure hybrydowy, techniki zdobienia paznokci, masaż dłoni.

Po ukończeniu kursu uczestnik potrafi wykonywać zabiegi pielęgnacyjne dłoni, wykonywać masaż dłoni, manicure klasyczny, manicure hybrydowy, przedłużać paznokcie metodą żelową i zdobić paznokcie.

Nauka na kursie odbywa się w trybie stacjonarnym i trwa 24 godziny. Cena kursu to 549 zł. Po ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat.

Więcej na temat kursu można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs---stylizacja-i-przedluzanie-paznokci.

Jeśli chcesz otworzyć własny salon, to warto nabyć także inne umiejętności, takie jak np. wykonywanie pedicure’u oraz pedicure’u podologicznego, czyli leczniczego.  Aby zostać pedikiurzystką, należy ukończyć ten kierunek (podologia) w ramach kształcenia jednorocznego. Można również zrobić szybki kurs pedicure’u podologicznego.

Bardzo ważne są również zdobienia paznokci. Warto zatem odbyć szkolenia z zakresu tzw. nail art., czyli sztuki zdobienia. Do wyboru jest cała masa takich szkoleń, np. warsztaty z rysowania zwierzątek, metody one stroke (zdobienie kolorowymi żelami), zdobienia ślubne, ombre i ornamenty, babyboomer i cienka linia, mix media, żelowe kwiaty, micropainting, zdobienia 3D, silk (malowanie pudrami akrylowymi) itp.

Manikiurzystka może pracować w: gabinetach i salonach kosmetycznych, gabinetach SPA, hotelach, salonach manikiuru oraz salonach odnowy biologicznej. Jeśli chce otworzyć własny salon, to powinna maksymalnie rozbudować swoje portfolio usług, żeby jej gabinet był konkurencyjny na rynku – a konkurencja w tej branży jest naprawdę duża. Trzeba proponować klientkom coś, co wyróżnia salon spośród innych salonów.

Jeśli interesuje Cię branża beauty i myślałaś kiedyś o zostaniu wizażystką, to zapoznaj się z informacjami na temat kursu wizażu: https://zak.edu.pl/aktualnosci/13596-wizazystka-stylistka-ile-zarabia--czym-sie-zajmuje-.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00