Instruktor ds. terapii uzależnień

Cena:

199 zł /m-c

Liczba godzin:

220 godzin

Czas trwania:

10 miesięcy

Tryb nauczania:

Zaoczny

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Z treści Europejskiego raportu narkotykowego wynika, że 27,2% Europejczyków (15-64) próbowało w swoim życiu marihuany. To 90,2 mln ludzi. Z mocniejszych narkotyków (amfetamina) korzystało w 2019 roku 4,3 mln osób. Do tego dochodzi alkohol. Zaczyna się od kieliszka dla zdrowotności na wieczór, a kończy się uzależnieniem. Jak wyjść z dołka? W tym właśnie pomaga Instruktor ds. terapii uzależnień. 

Kurs instruktor ds. terapii uzależnień – dla kogo

Kurs jest dedykowany dla osób, które posiadają już odpowiednie kwalifikacje i chcą uzupełnić swoją wiedzę – łącząc naukę z pracą. W Żaku oferujemy kurs uzupełniający, który pozwoli Ci poszerzyć zdobytą wcześniej wiedzę i zapoznać się z najnowszymi danymi w dziedzinie uzależnień. Wiedza przekazana na kursie przyda się także osobom chcącym wspierać bliskich w przezwyciężaniu problemów oraz działać społecznie na rzecz profilaktyki uzależnień.

Czego się nauczysz na kursie uzupełniającym dla instruktorów ds. terapii uzależnień?

Na naszym kursie zapoznamy Cię z najnowszymi metodami pracy z ludźmi uzależnionymi. Odświeżysz swój warsztat pracy terapeutycznej i zdobędziesz wiedzę na temat nowych substancji i środków psychoaktywnych. Po kursie w Żaku rozwiniesz umiejętności obejmujące planowanie i prowadzenie terapii uzależnień. Będziesz też w stanie lepiej wspierać swoich podopiecznych wychodzenia z nałogu.

Jako instruktor terapii uzależnień będziesz mógł także zajmować się edukacją prozdrowotną, profilaktyką i popularyzacją stylu życia bez nałogów.

Kurs w Żaku wyróżnia autorski program nauczania. Przygotowaliśmy go z myślą o instruktorach, którzy szukają sposobu na uzupełnienie wiedzy i umiejętności. został specjalnie przygotowany, aby umożliwić uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, dostarczyć najważniejszych wiadomości i wiedzy praktycznej, które mogą być wykorzystane tak w działalności zawodowej, jak i w przezwyciężaniu problemów w najbliższym otoczeniu czy działalności społecznej na rzecz profilaktyki uzależnień.

Kurs instruktora terapii uzależnień jest kursem umożliwiającym uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, realizowanym w oparciu o przepisy art. 117 ust. 1a pkt 5 ustawy Prawo Oświatowe.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00