• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Kursy maturalne w szkole Żak – kurs przygotowawczy do matury z matematyki i angielskiego

Kursy maturalne w szkole Żak – kurs przygotowawczy do matury z matematyki i angielskiego

24.1.2022

Język polski, język obcy i matematyka to podstawowe, obowiązkowe przedmioty na maturze. O ile większość osób nie ma problemu z przygotowaniem się do matury z polskiego, o tyle znacznie gorzej bywa z język angielskim i matematyką – zwłaszcza, że to wymagające przedmioty, a zrozumienie niektórych zagadnień wymaga od ucznia sporego wysiłku. Zdarza się również, że w szkole niektóre tematy są poruszone pobieżnie, w sposób niewystarczający. To właśnie dlatego niektórzy uczniowie nie są zadowoleni z wyników matury lub są zmuszeni przystępować do egzaminów poprawkowych. W przygotowaniach mogą pomóc kursy maturalne w Żaku.

Kurs stacjonarny z języka angielskiego

Zdanie matury z języka angielskiego jest możliwe tylko dzięki wielu ćwiczeniom. Maturzyści, którzy będą podchodzić do egzaminu poprawkowego z angielskiego, powinni zatem rozważyć usystematyzowanie posiadanej już wiedzy i przećwiczenie tych zagadnień, które sprawiają im szczególne trudności. Przygotowanie do matury z angielskiego – szczególnie, jeśli chodzi o poprawkę – umożliwi im udział w kursie stacjonarnym z języka angielskiego w szkole Żak.

W programie nauczania znajduje się przede wszystkim ćwiczenie posługiwania się podstawowym zasobem środków językowych – zarówno leksykalnych, jak i gramatycznych, ortograficznych i fonetycznych.

Na kursie maturzysta poćwiczy również:

- rozumienie ze słuchu typowych wypowiedzi – w formie zbliżonej do tej, która występuje na egzaminie maturalnym,

- rozumienie tekstu – zarówno kompletnie podstawowych wypowiedzi jak i nieco bardziej zaawansowanych wyrażeń, typowych dla odrobinę dłuższych form,

- konstruowanie prostych i zrozumiałych wypowiedzi w formie krótkich wyrażeń i zdań,

- pisanie dłuższych form wypowiedzi, takich jak np. e-mail czy list, ale tak, by były one zrozumiałe i nie zawierały błędów.

To jednak nie wszystko. Maturzysta dowie się również na kursie, jak dokonać samooceny, poćwiczy korzystanie ze źródeł w języku angielskim, a także będzie miał okazję dowiedzieć się, jak stosować strategie komunikacyjne – i przećwiczy to w praktyce.

Co istotne, po ukończeniu kursu uczestnik będzie umiał rozwiązywać zadania różnego typu (pojawiające się na egzaminie maturalnym) jak i będzie znać strukturę egzaminu i zasady oceniania, co może być niezwykle pomocne podczas pisania matury. Tym samym uczeń będzie skutecznie przygotowany do egzaminu – co pomoże mu uzyskać satysfakcjonujący go wynik.

Kurs online z języka angielskiego

Niektórzy uczniowie woleliby jednak wziąć udział w kursie prowadzonym online. Z tego względu przygotowaliśmy dla nich Kurs angielski maturalny online – w którym będą mogli uczestniczyć, jeśli tylko posiadają odpowiedni sprzęt (komputer, słuchawki i mikrofon) i stabilny dostęp do internetu.

To kurs odpowiedni zarówno dla maturzystów, którzy będą podchodzić do egzaminu poprawkowego, jak i osób, które zdały maturę, ale chciałyby poprawić osiągnięty wynik – np. ze względu na warunki rekrutacji na studia. Podobnie jak w przypadku kursu stacjonarnego, uczestnik przede wszystkim usystematyzuje to, co już wie – i poćwiczy rozwiązywanie różnego typu zadań. Nie zabraknie zarówno ćwiczeń ze słuchu, rozumienia tekstu jak i pisania krótszych oraz dłuższych form – a to wszystko online, bez konieczności wychodzenia z domu i dojazdu na zajęcia.

Kurs maturalny z matematyki – przygotowanie do egzaminu poprawkowego

Statystycznie maturzyści najczęściej nie zdają właśnie matury z matematyki. Jeszcze nie tak dawno matura z królowej nauk wcale nie była obowiązkowa – egzamin z matematyki pisali głównie maturzyści, którzy chcieli dostać się na uczelnie biznesowe lub techniczne. W 2010 r. to się jednak zmieniło – i obowiązek pisania matury z matematyki powrócił.

Dla wielu uczniów to właśnie matematyka jest najtrudniejszym przedmiotem. Często winny jest system nauczania i sam nauczyciel, który pobieżnie porusza niektóre ważne zagadnienia. Ponadto nie zawsze nauczyciel jest w stanie wygospodarować dodatkowy czas na wytłumaczenie kwestii, które sprawiają problemy niektórym uczniom. Stąd części z nich ostatecznie nie udaje się zdać egzaminu maturalnego, a w konsekwencji – otrzymać świadectwa dojrzałości.

Maturzyści, którzy chcą przystąpić do egzaminu poprawkowego, mogą zapisać się na kurs do matury z matematyki. W ramach kursu uczeń w pełni i kompleksowo powtórzy materiał, jaki musi umieć, by zdać maturę na poziomie podstawowym. Co ważne, prowadzący kurs zadbają również o to, by uczniowie nauczyli się rozpoznawać schematy i algorytmy oraz by poznali gotową bazę pomysłów na rozwiązywanie poszczególnych typów zadań – także tych znacznie trudniejszych. Ponadto prowadzący postarają się również zwrócić uwagę uczestników kursu na najczęstsze problemy i wskażą najszybsze i najskuteczniejsze sposoby na rozwiązywanie różnego typu zadań.

W ramach kursu maturzyści powtórzą kompleksowo materiał m.in. z zakresu liczb rzeczywistych, równań i nierówności, wyrażeń algebraicznych, ciągów liczbowych, funkcji, trygonometrii, planimetrii, geometrii analitycznej, stereometrii, rachunku prawdopodobieństwa, statystyki czy dowodzenia twierdzeń. Program jest zatem naprawdę kompleksowy i pomoże uczniom w usystematyzowaniu posiadanej już wiedzy.

Dzięki udziałowi w kursie maturzyści nie tylko przypomną sobie wszystkie działy matematyki, ale również – poznają najbardziej typowe zadania maturalne, poćwiczą ich rozwiązywanie oraz nauczą się analizowania tych zadań – zarówno tych łatwiejszych jak i trudniejszych.

Zajęcia w ramach kursu odbywają się stacjonarnie.

Kurs maturalny z matematyki online

A może e-korepetycje matematyka zamiast kursu stacjonarnego? Część uczniów woli brać udział w kursach i szkoleniach w formie zdalnej, dzięki czemu nie muszą tracić czasu na dojazdy i mogą więcej czasu poświęcić na naukę. Podobnie jak w przypadku kursu stacjonarnego, Kurs maturalny z matematyki online pomoże uczniowi w usystematyzowaniu wiedzy i powtórzeniu wszystkich działów matematyki i najważniejszych zagadnień, których znajomość jest niezbędna do zdania egzaminu maturalnego.

Co ważne, prowadzący kurs nauczą też maturzystów formalnego opisywania rozwiązań i wykazywania zależności – co jest wysoko punktowane na maturze, a z czym uczniowie często mają problem. Udział w kursie przygotuje maturzystę do zdania poprawki – i to z dobrym wynikiem.

Aby wziąć udział w kursie, oprócz kończenia pełnoletności, należy mieć komputer ze stabilnym połączeniem z internetem oraz mikrofon i słuchawki umożliwiający aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Kurs maturalny: najszybszy sposób na przygotowanie do poprawki

Warto pamiętać, że zdanie matury poprawkowej z języka angielskiego lub matematyki wymaga najczęściej kompleksowego powtórzenia całego materiału. Tym samym zwykłe korepetycje z matematyki czy angielskiego mogą okazać się niewystarczające – zwłaszcza, że to właśnie kurs ma usystematyzowany program, dzięki czemu ani jedno istotne zagadnienie nie zostanie pominięte. Dodatkowo prowadzący kursy maturalne w Żaku doskonale wiedzą, jakie błędy najczęściej popełniają maturzyści piszący egzamin. Dzięki temu są w stanie nie tylko wytłumaczyć uczniom, co robią źle, ale także – mogą podpowiedzieć, jak rozwiązywać zadania poszczególnego rodzaju, by uzyskać jak najwięcej punktów. To właśnie dlatego kursy maturalne w Żaku tak skutecznie przygotowują wszystkich uczniów do zdania egzaminu poprawkowego.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00