• Start  »  
  • Aktualności  »  
  • Kursy masażu – uzupełnienie kwalifikacji lub szansa na nowy zawód

Kursy masażu – uzupełnienie kwalifikacji lub szansa na nowy zawód

11.2.2022

Oferowane przez Żaka kursy masażu to z jednej strony możliwość uzupełnienia swoich kwalifikacji w zakresie masażu, a z drugiej także szansa na zupełnie nowy zawód. Sprawdź kursy na masażystę w Żaku.

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w masażu, to wybierz kierunek, który pozwoli ci zdobyć nowy zawód – technik masażysta lub kurs masażu z elementami SPA. A jeśli jesteś masażystą, ale chcesz zwiększyć swoje kwalifikacje i szanse na rynku pracy, wybierz krótsze kursy doszkalające. Gdzie zrobić kurs masażu? Najlepiej w Żaku!

Nauka masażu

Jak nauczyć się masażu? Opcje są dwie – można iść do dwuletniej szkoły policealnej i zdobyć tytuł technika masażysty. Można także iść na kurs masażu klasycznego. Dzięki tej pierwszej opcji można opanować masaż klasyczny i stosować go w jednostkach chorobowych, w drugim przypadku nie ma się uprawnień do pracy leczniczej, ale można pracować w salonach SPA i innych tego typu miejscach, nastawionych na profilaktykę. Co lepiej wybrać? To zależy głównie od tego czy jesteś przekonany o tym, że masaż to coś, czym chcesz się zajmować zawodowo.

Jeśli jesteś przekonany o tym, że chcesz być masażystą i interesujesz się masażem leczniczym, wtedy lepiej zapisać się do dwuletniego studium medycznego. Po ukończeniu nauki możesz pracować w przychodniach, szpitalach i innych ośrodkach zdrowia.

Z kolei jeśli nie wiesz czy masaż to coś dla ciebie i chcesz zobaczyć czy to ci się spodoba, możesz zapisać się na kurs masażu. Na tym kursie nauczysz się jak wykonywać masaż profilaktyczny i relaksacyjny. Po jego ukończeniu możesz podjąć pracę w miejscach takich jak: siłownie, kluby fitness, gabinety SPA itp.

W szkołach Żak do wyboru są dwa kierunki – technik masażysta z elementami masażu sportowego oraz masaż z elementami SPA.

Nauka na kierunku technik masażysta trwa 2 lata, zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym. Jest to kierunek bezpłatny. Aby uzyskać tytuł technika masażysty, trzeba zdać egzamin zewnętrzny organizowany w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Po zakończeniu nauki uzyskuje się kwalifikację: świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10) oraz certyfikaty: stosowanie manualnego drenażu limfatycznego w sporcie oraz terapeutyczne działanie  masażu, kinezyterapii oraz fizykoterapii.

Na tym kierunku można nauczyć się teoretycznych uwarunkowań i zasad, którymi kierowana jest organizacja i działalność gospodarcza w ochronie zdrowia. Zdobyć wiedzę z zakresu podstaw psychologii i socjologii w ochronie zdrowia. Zyskać umiejętność udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Po zapoznaniu się z teoretycznymi podstawami masażu, anatomii z fizjologią, zarysem fizjoterapii, zagadnieniami klinicznymi w masażu kursanci przystępują do zajęć praktycznych, podczas których szlifują docelową umiejętność masażu i fizjoterapii. Uczą się również anatomii topograficznej. Ważna jest także nauka podstaw przedsiębiorczości, dzięki której osoby, które ukończą naukę mogą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Aby zostać masażystą można także ukończyć roczny kierunek masaż z elementami SPA. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, a miesięczne czesne wynosi 179 zł. Po ukończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły.

Nauka na tym kierunku obejmuje główne obszary wiedzy na temat masażu, wskazań i przeciwskazań do jego przeprowadzania, daje teoretyczne podstawy w dziedzinie psychologii i anatomii człowieka, a także oddziaływania masażu na organizm człowieka. W toku nauki poznaje się podstawy psychologii oraz odbywa trening umiejętności interpersonalnych, co pozytywnie wpływa na budowanie relacji z przyszłymi klientami. Kurs obejmuje także podstawy działalności gospodarczej, co jest pomocne w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w przyszłości.

Więcej na temat dłuższych form kształcenia w zawodzie masażysty można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/aktualnosci/18440-nauka-masazu-----szansa-na-nowy-zawod-i-hobby.

Można również skorzystać z oferty krótszych kursów uzupełniających: masażu tkanek głębokich, masażu gorącymi kamieniami, masażu twarzy czy masażu bańką chińską. Poniżej krótki opis tych rodzajów masaży.

Masaż tkanek głębokich

Jest to głęboki masaż łącznotkankowy, czyli terapia tkanek miękkich, która ma za zadanie przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach. Celem tego masażu jest usunięcie napięć w układzie mięśniowo-powięziowym. Nie wymaga on użycia siły. Chodzi w nim o rozluźnienie, wydłużenie i uwolnienie napięć. Działanie masażu to: zwiększenie elastyczności tkanek, regulacja napięcia mięśniowo-powięziowego, przywracanie prawidłowej postawy, lepsza ruchomość w stawach, poprawa ukrwienia. Aby móc wykonywać ten rodzaj masażu należy ukończyć masaż tkanek głębokich kurs.

Masaż gorącymi kamieniami

Jest to bardzo odprężający i rozluźniający mięśnie masaż, który usuwa zmęczenie. Poleca się go wykonywać jesienią i zimą. Jest to technika wywodząca się z Indii oraz Chin. Masaż ten ma za zadanie przywrócić odpowiedni przepływ energii w ciele. Kamienie są układane i przesuwane wzdłuż kanałów energetycznych. Do wykonywania go używa się najczęściej kamieni bazaltowych lub marmurowych, a także wulkanicznych. Kamienie mają odpowiedni rozmiar i kształt – muszą być podgrzane do temperatury ok. 50 stopni. Aby dowiedzieć się jak wykonywać ten rodzaj terapii, należy ukończyć kurs masażu relaksacyjnego gorącymi kamieniami.

Masaż twarzy

Masaż ten, wykonywany systematycznie, pozwala wygładzić i odmłodzić skórę twarzy. Spłyca obecne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, poprawia także ukrwienie skóry. Masaż pobudza głębokie warstwy skóry, dzięki czemu jest ona ujędrniona. Skóra się dotlenia, a jej kondycja się poprawia. Ten rodzaj masażu ma działanie podobne do działania botoksu pod warunkiem regularnego wykonywania. Aby go wykonywać, należy ukończyć kurs masażu twarzy.

Masaż bańką chińską

Jest to masaż relaksacyjno-leczniczy. Stosuje się go, by zmniejszyć napięcie mięśniowe, ból kręgosłupa oraz zwalczyć cellulit i zredukować rozstępy. Bańki chińskie to rodzaj baniek próżniowych, które działają na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Najczęściej są wykonane z gumy, ale także szkła i bambusa. Aby wykonywać ten rodzaj masażu, należy ukończyć kurs masażu bańką chińską.


Kursy masażu krótkie trwają od 10 do 16 godzin. Odbywają się w trybie stacjonarnym. Koszt takiego kursu to 299 zł lub 399 zł w zależności od wybranej opcji. Kursant na zakończenie otrzymuje zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Istnieje możliwość odbycia wszystkich kursów, dzięki czemu można znacząco poszerzyć zakres swoich umiejętności stać i się atrakcyjniejszym na rynku pracy.

    Partnerzy:

    PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

    801 100 777

    pon – pt: 9.00 - 17.00